Baho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baho
Komunë
noform
Pamje nga Baho
Stema_figura
Vendndodhja
Baho is located in Franca
Baho
Baho
42°42′04″V 2°49′23″L / 42.701111°V 2.823056°L / 42.701111; 2.823056Koordinatat: 42°42′04″V 2°49′23″L / 42.701111°V 2.823056°L / 42.701111; 2.823056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Perpignan
Kantoni Saint-Estève
Ndërbashkësia Perpignan Méditerranée
Kryetari Patrick Got
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.9 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 3221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66540
INSEE 66012


Baho është një komunëFrancë. Baho bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 3221 banorë dhe sipërfaqe 7.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baho – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale