Baigts-de-Béarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baigts-de-Béarn
Komunë
Vendndodhja
Baigts-de-Béarn is located in Franca
Baigts-de-Béarn
Baigts-de-Béarn
43°30′46″V 0°50′14″P / 43.5128°V 0.837222°P / 43.5128; -0.837222Koordinatat: 43°30′46″V 0°50′14″P / 43.5128°V 0.837222°P / 43.5128; -0.837222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Orthez
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Guy Pemartin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.53 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 811 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64300
INSEE 64087


Baigts-de-Béarn është një komunëFrancë. Baigts-de-Béarn bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Akuitania e Re. Komuna ka një popullsi prej 811 banorë dhe sipërfaqe 13.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]