Baillestavy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillestavy
Komunë
noform
Pamje nga Baillestavy
Stema_figura
Vendndodhja
Baillestavy is located in Franca
Baillestavy
Baillestavy
42°33′56″V 2°31′33″L / 42.565556°V 2.525833°L / 42.565556; 2.525833Koordinatat: 42°33′56″V 2°31′33″L / 42.565556°V 2.525833°L / 42.565556; 2.525833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Prades
Kantoni Vinça
Ndërbashkësia Vinça Canigou
Kryetari Jacques Taurinya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.89 km2
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66320
INSEE 66013


Baillestavy është një komunëFrancë. Baillestavy bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Oksitania. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 17.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]