Baillet-en-France

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillet-en-France
Komunë
noform
Pamje nga Baillet-en-France
Stema_figura
Vendndodhja
Baillet-en-France is located in Franca
Baillet-en-France
Baillet-en-France
49°04′00″V 2°18′01″L / 49.0667°V 2.3003°L / 49.0667; 2.3003Koordinatat: 49°04′00″V 2°18′01″L / 49.0667°V 2.3003°L / 49.0667; 2.3003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Viarmes
Ndërbashkësia Carnelle Pays de France
Kryetari Christiane Aknouche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.91 km2
Popullsia 1885 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95042


Baillet-en-France është një komunëFrancë. Baillet-en-France bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1885 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]