Bailleul, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul
Komunë
Vendndodhja
Bailleul is located in Franca
Bailleul
Bailleul
50°01′48″V 1°51′02″L / 50.03°V 1.8506°L / 50.03; 1.8506Koordinatat: 50°01′48″V 1°51′02″L / 50.03°V 1.8506°L / 50.03; 1.8506
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Hallencourt
Kryetari Fabrice frion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.06 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 278 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80490
INSEE 80051


Bailleul është një komunëFrancë. Bailleulbën pjesë në departamentin Sommerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 14.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]