Baillou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillou
Komunë
noform
Pamje nga Baillou
Stema_figura
Vendndodhja
Baillou is located in Franca
Baillou
Baillou
47°58′09″V 0°50′36″L / 47.969167°V 0.843333°L / 47.969167; 0.843333Koordinatat: 47°58′09″V 0°50′36″L / 47.969167°V 0.843333°L / 47.969167; 0.843333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Mondoubleau
Ndërbashkësia Collines du Perche
Kryetari Sylvie Gautier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.85 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 248 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41170
INSEE 41012


Baillou është një komunëFrancë. Baillou bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 19.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baillou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale