Bainville-aux-Miroirs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bainville-aux-Miroirs
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bainville-aux-Miroirs is located in Franca
Bainville-aux-Miroirs
Bainville-aux-Miroirs
48°26′20″V 6°16′39″L / 48.4389°V 6.2775°L / 48.4389; 6.2775Koordinatat: 48°26′20″V 6°16′39″L / 48.4389°V 6.2775°L / 48.4389; 6.2775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Haroué
Ndërbashkësia Pipistrelle
Kryetari Jean-Yves Sibert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54290
INSEE 54042


Bainville-aux-Miroirs është një komunëFrancë. Bainville-aux-Miroirsbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]