Bais, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bais
Komunë
noform
Pamje nga Bais
Stema_figura
Vendndodhja
Bais is located in Franca
Bais
Bais
48°15′13″V 0°21′56″P / 48.253611°V 0.365556°P / 48.253611; -0.365556Koordinatat: 48°15′13″V 0°21′56″P / 48.253611°V 0.365556°P / 48.253611; -0.365556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Mayenne
Kantoni Bais
Ndërbashkësia Les Coëvrons
Kryetari Sylvie Pichot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.23 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 1297 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53160
INSEE 53016


Bais është një komunëFrancë. Bais bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1297 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 26.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]