Baix Pallars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baix Pallars
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baix Pallars is located in Spanjë
Baix Pallars
Baix Pallars

Koordinatat: 42°19′32″V 1°3′56″L / 42.32556°V 1.06556°L / 42.32556; 1.06556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Kryetari i Bashkisë Xavier Ribera i Jordana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.41 km2
Lartësia 591 m (m.n.d.)
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 32″ Veri

1° 3′ 56″ Lindje

Faqja Zyrtare baixpallars.ddl.net/layout_index.php


Baix Pallars është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Baix Pallars ka 413 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 129.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]