Baizieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baizieux
Komunë
noform
Pamje nga Baizieux
Vendndodhja
Baizieux is located in Franca
Baizieux
Baizieux
43°48′35″V 0°46′12″L / 43.8097°V 0.77°L / 43.8097; 0.77Koordinatat: 43°48′35″V 0°46′12″L / 43.8097°V 0.77°L / 43.8097; 0.77
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Corbie
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Val de Somme]]
Kryetari Didier Boulanger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Lartësia 107 m (m.n.d.)
Popullsia 213 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80052


Baizieux është një komunëFrancë. Baizieuxbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 213 banorë dhe sipërfaqe 5.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]