Bajram Fetai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajram Fetai
Bayram Fetai 20120507.JPG
Fetai in May 2012. (Photo: Lars Schmidt)
Të dhënat personale
Data e lindjes7 Shtator 1985
Vendi i lindjesTetovë, Jugosllavi
Gjatësia1.83 m (6 ft 0 in)
PozicioniForward
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Nordsjælland (Academy)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2003B.9315(8)
2004–2006Rangers1(0)
2005Inverness C.T (loan)9(1)
2006Silkeborg18(6)
2006–2010Nordsjælland131(32)
2011–2012Lyngby42(9)
2012–2014Denizlispor36(10)
2014–2016FC Roskilde[1]55(16)
Ekipi kombëtar
2003–2004Denmark U-198(1)
2005Denmark U-202(2)
2009Danish League XI2(0)
2010–Maqedonia4(0)
Ekipet e menaxhuara
2017–FC Nordsjælland (academy)[2]
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bajram Fetai (i lindur më 7 shtator 1985) është një trajner i futbollit dhe ish-futbollist shqiptarë. Aktualisht është duke punuar në akademinë e FC Nordsjælland.

Në vitin 2010, ai fitoi famë pasi "festimi i tij i dhunshëm" i shënuar për FC Nordsjaelland kundër klubit të tij të vjetër Silkeborg, u shpërnda gjerësisht në internet.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bajram Fetai får ophævet sin kontrakt‚ bold.dk, 1 September 2016
  2. ^ FETAI VENDER HJEM SOM TRÆNER‚ fcn.dk, 6 January 2017