Bajram Sadrijaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajram Sadrijaj
Të dhënat personale
Data e lindjes10 gusht 1986
Vendi i lindjesAugsburg, Gjermania Perëndimore
Gjatësia1,74 m (5 ft 8+12 in)
PozicioniSulmues
Karriera në rini
1994–2004TSG Thannhausen
2004–2005FC Memmingen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2008TSG Thannhausen63(41)
2008–2010Borussia Dortmund II10(3)
2008–2010Borussia Dortmund3(0)
2013TSG Thannhausen
2013–2014SC Bubesheim
2014–Türkiyemspor Krumbach
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bajram Sadrijaj (lindi më 10 gusht 1986) është futbollistë kosovar i cili luan për Türkiyemspor Krumbach. Ai luajti për TSG Thannhausen, FC Memmingen dhe Borussia Dortmund para se ai ishte i detyruar të largohet për shkak lëndimeve që morri gjatë një aksidenti rrugor më 2010.[1] Ai u kthye në futboll më 2013[2] për klubin e tij të parë profesional dhe më vonë luajti për SC Bubesheim para se t'i bashkohet klubit Türkiyemspor Krumbach.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]