Balansun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balansun
Komunë
Vendndodhja
Balansun is located in Franca
Balansun
Balansun
43°27′41″V 3°41′07″L / 43.4614°V 3.6853°L / 43.4614; 3.6853Koordinatat: 43°27′41″V 3°41′07″L / 43.4614°V 3.6853°L / 43.4614; 3.6853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Orthez
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Bénédicte Alcetegaray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 244 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64300
INSEE 64088


Balansun është një komunëFrancë. Balansunbën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 244 banorë dhe sipërfaqe 10.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]