Baleix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baleix
Komunë
noform
Pamje nga Baleix
Vendndodhja
Baleix is located in Franca
Baleix
Baleix
43°22′45″V 0°07′43″P / 43.3792°V 0.128611°P / 43.3792; -0.128611Koordinatat: 43°22′45″V 0°07′43″P / 43.3792°V 0.128611°P / 43.3792; -0.128611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Montaner
Ndërbashkësia Luy-Gabas-Souye et Lées
Kryetari Vincent Roustaa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.47 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64460
INSEE 64089


Baleix është një komunëFrancë. Baleix bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 6.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baleix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale