Baliracq-Maumusson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baliracq-Maumusson
Komunë
noform
Pamje nga Baliracq-Maumusson
Vendndodhja
Baliracq-Maumusson is located in Franca
Baliracq-Maumusson
Baliracq-Maumusson
44°29′18″V 0°26′35″P / 44.4883°V 0.4431°P / 44.4883; -0.4431Koordinatat: 44°29′18″V 0°26′35″P / 44.4883°V 0.4431°P / 44.4883; -0.4431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Garlin
Ndërbashkësia Canton de Garlin
Kryetari Sylvain Sergent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64330
INSEE 64090


Baliracq-Maumusson është një komunëFrancë. Baliracq-Maumusson bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]