Baliros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baliros
Komunë
noform
Pamje nga Baliros
Stema_figura
Vendndodhja
Baliros is located in Franca
Baliros
Baliros
48°40′34″V 2°17′24″L / 48.6762°V 2.2901°L / 48.6762; 2.2901Koordinatat: 48°40′34″V 2°17′24″L / 48.6762°V 2.2901°L / 48.6762; 2.2901
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Nay-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Nay
Kryetari Jean-Claude Hourcq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.64 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 367 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64510
INSEE 64091


Baliros është një komunëFrancë. Baliros bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 367 banorë dhe sipërfaqe 3.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baliros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale