Ballée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballée
Komunë
Vendndodhja
Ballée is located in Franca
Ballée
Ballée
43°36′40″V 1°29′58″L / 43.6111°V 1.4994°L / 43.6111; 1.4994Koordinatat: 43°36′40″V 1°29′58″L / 43.6111°V 1.4994°L / 43.6111; 1.4994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Grez-en-Bouère
Kryetari Louis Dubois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.19 km2
Popullsia 729 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53017


Ballée është një komunëFrancë. Ballée bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 729 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 14.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale