Balledent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balledent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balledent is located in Franca
Balledent
Balledent
49°10′53″V 0°50′13″P / 49.1814°V 0.8369°P / 49.1814; -0.8369Koordinatat: 49°10′53″V 0°50′13″P / 49.1814°V 0.8369°P / 49.1814; -0.8369
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Bellac
Kantoni Châteauponsac
Ndërbashkësia Gartempe – Saint Pardoux
Kryetari Mady Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.28 km2
Popullsia 217 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87290
INSEE 87007


Balledent është një komunëFrancë. Balledent bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 12.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]