Balogna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balogna
Komunë
noform
Pamje nga Balogna
Vendndodhja
Balogna is located in Franca
Balogna
Balogna
44°24′14″V 2°26′45″L / 44.4039°V 2.4458°L / 44.4039; 2.4458Koordinatat: 44°24′14″V 2°26′45″L / 44.4039°V 2.4458°L / 44.4039; 2.4458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Les Deux-Sorru
Ndërbashkësia Les Deux Sorru
Kryetari Antoine Carlotti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.75 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20160
INSEE 2A028


Balogna është një komunëFrancë. Balogna bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 27.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balogna – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale