Bambiderstroff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bambiderstroff
Komunë
noform
Pamje nga Bambiderstroff
Stema_figura
Vendndodhja
Bambiderstroff is located in Franca
Bambiderstroff
Bambiderstroff
48°20′37″V 7°00′52″L / 48.3436°V 7.0144°L / 48.3436; 7.0144Koordinatat: 48°20′37″V 7°00′52″L / 48.3436°V 7.0144°L / 48.3436; 7.0144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Boulay-Moselle
Kantoni Faulquemont
Ndërbashkësia District urbain de Faulquemont
Kryetari Pascal Biache
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.05 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 1024 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57690
INSEE 57047


Bambiderstroff është një komunëFrancë. Bambiderstroff bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1024 banorë dhe sipërfaqe 11.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]