Banca, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banca
Komunë
noform
Pamje nga Banca
Vendndodhja
Banca is located in Franca
Banca
Banca
50°06′05″V 2°53′20″L / 50.1014°V 2.8889°L / 50.1014; 2.8889Koordinatat: 50°06′05″V 2°53′20″L / 50.1014°V 2.8889°L / 50.1014; 2.8889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Michel Oçafrain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.6 km2
Lartësia 522 m (m.n.d.)
Popullsia 335 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64430
INSEE 64092


Banca është një komunëFrancë. Banca bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe 49.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]