Bandrélé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bandrele
Komunë
noform
Pamje nga Bandrele
Vendndodhja
Bandrele is located in Franca
Bandrele
Bandrele
44°51′14″V 0°41′25″L / 44.8539°V 0.6903°L / 44.8539; 0.6903Koordinatat: 44°51′14″V 0°41′25″L / 44.8539°V 0.6903°L / 44.8539; 0.6903
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Kryetari Moussa Madi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.46 km2
Popullsia 7885 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97660
INSEE 98503


Bandrele është një komunëFrancë. Bandrele bën pjesë në departamentinrajonit . Komuna ka një popullsi prej 7885 banorë dhe sipërfaqe 36.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]