Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit
Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit is located in Shqipëria
Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit
Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit në hartë
Lloji Arkitekture
Vendndodhja Xerje, Korçë, Shqipëri
Koordinatat 40°37′03″V 20°30′37″L / 40.617521°V 20.510233°L / 40.617521; 20.510233Koordinatat: 40°37′03″V 20°30′37″L / 40.617521°V 20.510233°L / 40.617521; 20.510233
Organi drejtues DRKK Korçë
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 266/116.02.1979
Nr. i referencës KO007
Tipologjia Banese

Banesa e Murat Joçës dhe Safet Llapanjit është një monument i trashëgimisë kulturore në Xerje, rrethi i Korçës, në qarkun e Korçës, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "Arkitekture", i miratuar me numër "266/1""16.02.1979".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I KORÇËS. Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 nëntor 2016. Marrë më 26 janar 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]