Banja e Pejës (Ilixha)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Banja e Pejës (Ilixha)
LlojiArkitekturore
VendndodhjaBanjë, Istog, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3242

Banja e Pejës (Ilixha) është një monument i trashëgimisë kulturore në Banjë, Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]