Bankers Petroleum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bankers Petroleum Ltd.
Lloji Publike
Industria Naftë dhe Gaz
Selia Calgary, Kanada
Numri i degëve Shqipëri (Bankers Petroleum Albania Ltd)
Kryesuesit David French (President dhe Drejtor ekzekutiv)
Leonidha (Loni) Çobo (Drejtor i degës në Shqipëri)[1]
Produkte Hidrokarbure (naftë, lubrifikantë)
gaz natyror (LNG)
Petrokimikate
Punonjësit 500 [2]
Adresa e internetit www.bankerspetroleum.al

Bankers Petroleum Ltd, është një kompani kanadeze e kërkimit dhe prodhimit të naftës me aktivitetin e saj kryesor në Shqipëri, ku ajo vepron si Bankers Petroleum Albania Ltd. Kompania vepron dhe ka të drejta për të zhvilluar vendburimin e naftës së rëndë në Patos-Marinzë dhe me interes 100% në vendburimin e naftës në Kuçovë[3].

Referenca[redakto | përpunoni burim]