Bannay, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannay
Komunë
noform
Pamje nga Bannay
Stema_figura
Vendndodhja
Bannay is located in Franca
Bannay
Bannay
49°07′41″V 6°28′06″L / 49.1281°V 6.4683°L / 49.1281; 6.4683Koordinatat: 49°07′41″V 6°28′06″L / 49.1281°V 6.4683°L / 49.1281; 6.4683
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Sancerre
Kryetari Michel Paye
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.03 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 771 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18300
INSEE 18020


Bannay është një komunëFrancë. Bannay bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe 25.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]