Banthelu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banthelu
Komunë
noform
Pamje nga Banthelu
Vendndodhja
Banthelu is located in Franca
Banthelu
Banthelu
49°07′37″V 1°48′56″L / 49.1269°V 1.8156°L / 49.1269; 1.8156Koordinatat: 49°07′37″V 1°48′56″L / 49.1269°V 1.8156°L / 49.1269; 1.8156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Magny-en-Vexin
Kryetari Michel Bouillette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95046


Banthelu është një komunëFrancë. Banthelu bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë (regjistrimi 2007) dhe sipërfaqe 8.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]