Baracé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baracé
Komunë
Vendndodhja
Baracé is located in Franca
Baracé
Baracé
46°29′22″V 1°33′45″L / 46.4894°V 1.5625°L / 46.4894; 1.5625Koordinatat: 46°29′22″V 1°33′45″L / 46.4894°V 1.5625°L / 46.4894; 1.5625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Durtal
Ndërbashkësia Loir-et-Sarthe
Kryetari Daniel Le Gouic
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.46 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 452 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49430
INSEE 49017


Baracé është një komunëFrancë. Baracé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 452 banorë dhe sipërfaqe 13.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baracé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale