Barbâtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbâtre
Komunë
noform
Pamje nga Barbâtre
Stema_figura
Vendndodhja
Barbâtre is located in Franca
Barbâtre
Barbâtre
44°52′10″V 5°03′04″L / 44.8694°V 5.0511°L / 44.8694; 5.0511Koordinatat: 44°52′10″V 5°03′04″L / 44.8694°V 5.0511°L / 44.8694; 5.0511
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Les Sables-d'Olonne
Kantoni Noirmoutier-en-l'Île
Ndërbashkësia île de Noirmoutier
Kryetari Suzanne Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.47 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 1747 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85630
INSEE 85011


Barbâtre është një komunëFrancë. Barbâtre bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1747 banorë dhe sipërfaqe 12.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]