Barberà del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barberà del Vallès
Komunë
noform
Church of Santa Maria de Barberà
Stema_figuraBandera de Barberà del Vallès.svg
Vendndodhja
Barberà del Vallès is located in Spanjë
Barberà del Vallès
Barberà del Vallès

Koordinatat: 41°30′59″V 2°7′28″L / 41.51639°V 2.12444°L / 41.51639; 2.12444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Ana del Frago Barés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Lartësia 146 m (m.n.d.)
Popullsia 29208 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Barberenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8210
Koordinatat 41° 30′ 59″ Veri

2° 7′ 28″ Lindje

Faqja Zyrtare www.bdv.cat


Barberà del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Barberà del Vallès ka 29208 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]