Barbi në Mermaidia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbi në Mermaidia
Barbie Logo.svg
Barbie logo
Viti 2006
Regjia Walter P. Martishius
William Lau
Prodhimi Luke Carroll
Skenari Elise Allen
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Kelly Sheridan
Chiara Zanni
Muzika Eric Colvin
Kinematografia Walter P. Martishius
Montazhi Michael Dowding
Studioja kinematografike Mainframe Entertainment
Mattel Entertainment
Shpërndarë nga Lionsgate Home Entertainment
Universal Studios Home Entertainment
Data e daljes në kinema 14 mars 2006
Kohëzgjatja 85 minuta
Shteti SHBA
Kanada
Gjuha Anglisht
Vlerësimi 6.1/10 (IMDb)
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga Barbi dhe magjia e Pegasusit
Pasohet nga Ditari i Barbit


Barbi në Mermaidia (titulli origjinal: Barbie Fairytopia: Mermaidia) është një film i animuar amerikan, i prodhuar nga Mainframe Entertainment dhe Mattel Entertainment, me regji të Walter P. Martishius e William Lau. Është filmi i shtatë në serinë e filmave të Barbit dhe vazhdimi i Barbi në Feritopia.[1]

Zërat në origjinal[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Kelly Sheridan – Elina
 • Chiara Zanni – Nori
 • Lee Tockar – Bibble
 • Alessandro Juliani – Prince Nalu
 • Christopher Gaze – Fungus Maximus
 • Kathleen Barr – Laverna
 • Andrea Libman – Sea Butterfly
 • Brittney Wilson – Yellow Merfairy
 • Pam Hyatt – Wise Fish
 • Tabitha St. Germain – Dandelion / Teeny Mermaid
 • Venus Terzo – Azura / Purple Merfairy
 • Nicole Oliver – Shellie / Delphine
 • Teryl Rothery – Pink Merfairy

Zërat në shqip[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Desantila Kristo – Elina
 • Rozina Prendi – Nori
 • Valbona Imami - Laverna
 • Adriana Tolka – Wise Fish

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Barbie: Mermaidia". Barbie. Marrë më 9 dhjetor 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)