Barbonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbonville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbonville is located in Franca
Barbonville
Barbonville
49°31′22″V 4°18′49″L / 49.5228°V 4.3136°L / 49.5228; 4.3136Koordinatat: 49°31′22″V 4°18′49″L / 49.5228°V 4.3136°L / 49.5228; 4.3136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Bayon
Ndërbashkësia Val de Meurthe
Kryetari Jean-Louis Roumier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.81 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 412 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54360
INSEE 54045


Barbonville është një komunëFrancë. Barbonville bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 412 banorë dhe sipërfaqe 10.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]