Barcus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcus
Komunë
noform
Pamje nga Barcus
Vendndodhja
Barcus is located in Franca
Barcus
Barcus
45°35′18″V 4°00′44″L / 45.5883°V 4.0122°L / 45.5883; 4.0122Koordinatat: 45°35′18″V 4°00′44″L / 45.5883°V 4.0122°L / 45.5883; 4.0122
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Mauléon-Licharre
Ndërbashkësia Soule-Xiberoa
Kryetari Jean-Marc Baranthol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.93 km2
Lartësia 328 m (m.n.d.)
Popullsia 734 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64130
INSEE 64093


Barcus është një komunëFrancë. Barcus bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 734 banorë dhe sipërfaqe 46.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barcus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale