Barisey-au-Plain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barisey-au-Plain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barisey-au-Plain is located in Franca
Barisey-au-Plain
Barisey-au-Plain
49°34′43″V 3°19′41″L / 49.5786°V 3.3281°L / 49.5786; 3.3281Koordinatat: 49°34′43″V 3°19′41″L / 49.5786°V 3.3281°L / 49.5786; 3.3281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Colombey-les-Belles
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Jean-Marie Gerondi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.85 km2
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Popullsia 355 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54170
INSEE 54046


Barisey-au-Plain është një komunëFrancë. Barisey-au-Plain bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 10.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]