Barisey-la-Côte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barisey-la-Côte
Komunë
Vendndodhja
Barisey-la-Côte is located in Franca
Barisey-la-Côte
Barisey-la-Côte
46°47′22″V 4°40′46″L / 46.7894°V 4.6794°L / 46.7894; 4.6794Koordinatat: 46°47′22″V 4°40′46″L / 46.7894°V 4.6794°L / 46.7894; 4.6794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Colombey-les-Belles
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Pascal Christophe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.87 km2
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Popullsia 195 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54170
INSEE 54047


Barisey-la-Côte është një komunëFrancë. Barisey-la-Côte bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 195 banorë dhe sipërfaqe 3.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]