Barlieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barlieu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barlieu is located in Franca
Barlieu
Barlieu
50°15′01″V 2°32′52″L / 50.2503°V 2.5478°L / 50.2503; 2.5478Koordinatat: 50°15′01″V 2°32′52″L / 50.2503°V 2.5478°L / 50.2503; 2.5478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Vailly-sur-Sauldre
Ndërbashkësia Cœur du Pays Fort
Kryetari Christian Forest
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.87 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 406 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18260
INSEE 18022


Barlieu është një komunëFrancë. Barlieu bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 406 banorë dhe sipërfaqe 27.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barlieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale