Barly, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barly
Komunë
Vendndodhja
Barly is located in Franca
Barly
Barly
44°40′07″V 4°10′14″L / 44.6686°V 4.1706°L / 44.6686; 4.1706Koordinatat: 44°40′07″V 4°10′14″L / 44.6686°V 4.1706°L / 44.6686; 4.1706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Bernaville
Ndërbashkësia Communauté de communes du Doullennais
Kryetari Jacques Macron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.64 km2
Lartësia 69 m (m.n.d.)
Popullsia 167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80600
INSEE 80055


Barly është një komunëFrancë. Barly bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 167 banorë dhe sipërfaqe 11.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]