Baronville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baronville
Komunë
noform
Pamje nga Baronville
Stema_figura
Vendndodhja
Baronville is located in Franca
Baronville
Baronville
48°11′35″V 4°43′19″L / 48.1931°V 4.7219°L / 48.1931; 4.7219Koordinatat: 48°11′35″V 4°43′19″L / 48.1931°V 4.7219°L / 48.1931; 4.7219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Forbach
Kantoni Grostenquin
Kryetari Jean-Paul Peltier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.18 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 404 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57340
INSEE 57051


Baronville është një komunëFrancë. Baronville bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 404 banorë dhe sipërfaqe 6.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]