Barraute-Camu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barraute-Camu
Komunë
Vendndodhja
Barraute-Camu is located in Franca
Barraute-Camu
Barraute-Camu
43°45′10″V 2°49′37″L / 43.7528°V 2.8269°L / 43.7528; 2.8269Koordinatat: 43°45′10″V 2°49′37″L / 43.7528°V 2.8269°L / 43.7528; 2.8269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Sauveterre-de-Béarn
Ndërbashkësia Sauveterre-de-Béarn
Kryetari Jean Cazenave
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.94 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 155 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64390
INSEE 64096


Barraute-Camu është një komunëFrancë. Barraute-Camu bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 3.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]