Barry, Hautes-Pyrénées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barry
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barry is located in Franca
Barry
Barry
43°09′00″V 0°01′00″L / 43.15°V 0.016667°L / 43.15; 0.016667Koordinatat: 43°09′00″V 0°01′00″L / 43.15°V 0.016667°L / 43.15; 0.016667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Ossun
Ndërbashkësia Canton d'Ossun
Kryetari Jean-Louis Duboscq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.54 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 134 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65380
INSEE 65067


Barry është një komunëFrancë. Barry bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 134 banorë dhe sipërfaqe 2.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]