Barville-en-Gâtinais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barville-en-Gâtinais
Komunë
Vendndodhja
Barville-en-Gâtinais is located in Franca
Barville-en-Gâtinais
Barville-en-Gâtinais
43°12′53″V 0°07′41″P / 43.2147°V 0.1281°P / 43.2147; -0.1281Koordinatat: 43°12′53″V 0°07′41″P / 43.2147°V 0.1281°P / 43.2147; -0.1281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Beaune-la-Rolande
Kryetari Patrick Lutton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.29 km2
Popullsia 294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45340
INSEE 45021


Barville-en-Gâtinais është një komunëFrancë. Barville-en-Gâtinais bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 10.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]