Basse-Goulaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basse-Goulaine
Komunë
noform
Pamje nga Basse-Goulaine
Stema_figura
Vendndodhja
Basse-Goulaine is located in Franca
Basse-Goulaine
Basse-Goulaine
14°52′V 61°07′P / 14.87°V 61.12°P / 14.87; -61.12Koordinatat: 14°52′V 61°07′P / 14.87°V 61.12°P / 14.87; -61.12
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Nantes
Kantoni Vertou-Vignoble
Ndërbashkësia Nantes Métropole
Kryetari Alain Vey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.74 km2
Popullsia 7995 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44115
INSEE 44009


Basse-Goulaine është një komunëFrancë. Basse-Goulaine bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 7995 banorë dhe sipërfaqe 13.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]