Basse-Ham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basse-Ham
Komunë
noform
Pamje nga Basse-Ham
Stema_figura
Vendndodhja
Basse-Ham is located in Franca
Basse-Ham
Basse-Ham
49°29′01″V 6°12′14″L / 49.4836°V 6.2039°L / 49.4836; 6.2039Koordinatat: 49°29′01″V 6°12′14″L / 49.4836°V 6.2039°L / 49.4836; 6.2039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Est
Kantoni Metzervisse
Ndërbashkësia Portes de France-Thionville
Kryetari Jean-Marie Mizzon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.05 km2
Popullsia 2209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57970
INSEE 57287


Basse-Ham është një komunëFrancë. Basse-Ham bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 2209 banorë dhe sipërfaqe 10.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]