Basse-Rentgen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basse-Rentgen
Komunë
noform
Pamje nga Basse-Rentgen
Stema_figura
Vendndodhja
Basse-Rentgen is located in Franca
Basse-Rentgen
Basse-Rentgen
47°59′22″V 6°46′05″L / 47.9894°V 6.7681°L / 47.9894; 6.7681Koordinatat: 47°59′22″V 6°46′05″L / 47.9894°V 6.7681°L / 47.9894; 6.7681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Est
Kantoni Cattenom
Ndërbashkësia Cattenom et environs
Kryetari Viviane Winterrath
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 360 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57570
INSEE 57574


Basse-Rentgen është një komunëFrancë. Basse-Rentgen bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 360 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 10.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]