Basshunter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basshunter
Basshunter, 20 april 2008 in Halmstad.jpg
Basshunter gjatë koncertit në Halmstad (2008)
Informacione
EmriJonas Erik Altberg
Lindja (22-12-1984) dhjetor 22, 1984 (mosha 36)
Halmstad
ZhanriEurodance
Profesion(e)këngëtar, producent, DJ
LabelExtensive Music, Warner Music Sweden, Ultra Records, Broma 16, Warner Music Japan, 3 Beat Records, Dance Nation, Warner Music Germany, Alex Music
Vite aktiv1998
Bashkëpunim(e) mePatrik och Lillen, DJ Mental Theo, Stunt, Lauren Dyson, Big Brother, Sandra, Dulce María
Webfaqja
basshunter.se

Basshunter, Jonas Erik Altberg (lindi më 22 dhjetor 1984Halmstad) është këngëtar, producent dhe DJ suedez.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studio albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

EP[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Compilation albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Singles[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Basshunter – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale