Bassillon-Vauzé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassillon-Vauzé
Komunë
noform
Pamje nga Bassillon-Vauzé
Vendndodhja
Bassillon-Vauzé is located in Franca
Bassillon-Vauzé
Bassillon-Vauzé
49°31′37″V 3°22′56″L / 49.5269°V 3.3822°L / 49.5269; 3.3822Koordinatat: 49°31′37″V 3°22′56″L / 49.5269°V 3.3822°L / 49.5269; 3.3822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lembeye
Ndërbashkësia Canton de Lembeye en Vic-Bilh
Kryetari Jean-Claude Maury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.96 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 72 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64350
INSEE 64098


Bassillon-Vauzé është një komunëFrancë. Bassillon-Vauzé bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 4.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]