Bassing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassing
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bassing is located in Franca
Bassing
Bassing
48°04′06″V 5°33′37″L / 48.0683°V 5.5603°L / 48.0683; 5.5603Koordinatat: 48°04′06″V 5°33′37″L / 48.0683°V 5.5603°L / 48.0683; 5.5603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Dieuze
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Patrick Schweitzer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.3 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57260
INSEE 57053


Bassing është një komunëFrancë. Bassing bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 6.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassing – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale