Bassussarry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassussarry
Komunë
Vendndodhja
Bassussarry is located in Franca
Bassussarry
Bassussarry
43°20′55″V 0°46′09″P / 43.3486°V 0.7692°P / 43.3486; -0.7692Koordinatat: 43°20′55″V 0°46′09″P / 43.3486°V 0.7692°P / 43.3486; -0.7692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Ustaritz
Kryetari Paul Baudry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 2420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64200
INSEE 64100


Bassussarry është një komunëFrancë. Bassussarry bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2420 banorë dhe sipërfaqe 7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]