Bastelica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bastelica
Komunë
noform
Pamje nga Bastelica
Vendndodhja
Bastelica is located in Franca
Bastelica
Bastelica
43°39′06″V 0°47′00″P / 43.6517°V 0.7833°P / 43.6517; -0.7833Koordinatat: 43°39′06″V 0°47′00″P / 43.6517°V 0.7833°P / 43.6517; -0.7833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Bastelica
Ndërbashkësia Vallée du Prunelli
Kryetari Jean-Baptiste Giffon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.69 km2
Lartësia 808 m (m.n.d.)
Popullsia 531 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20119
INSEE 2A031


Bastelica është një komunëFrancë. Bastelica bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 531 banorë dhe sipërfaqe 127.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]