Bathurst Inlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bathurst Inlet (kthjellim).


Bathurst Inlet
Qingaun - ᑭᖓᐅᓐ
—  qytet  —
Pamje nga Bathurst Inlet
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Kitikmeot
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°50′0″V 108°2′0″P / 66.83333°V 108.03333°P / 66.83333; -108.03333 (Bathurst Inlet)Koordinatat: 66°50′0″V 108°2′0″P / 66.83333°V 108.03333°P / 66.83333; -108.03333 (Bathurst Inlet)
Lartësia 1 m (m.n.d)
Sipërfaqja 19,1 km2
Popullsia 0 banorë 2006
Dendësia 0 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0A0
Vendndodhja
Bathurst Inlet is located in Kanadaja
Bathurst Inlet
Bathurst Inlet

Bathurst Inlet është një qytetRajoni Kitikmeot, provinca Nunavut, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 19.1 km² dhe popullsi 0 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut